O Ngenco.

Our Story

Nasza podróż rozpoczyna się w 2012 roku, po podróży do USA naszego dyrektora technicznego i założyciela, Chrisa Bishopa, podczas której spotkał firmę nakładającą gumowaną, zdejmowaną powłokę na pojazdy za pomocą opryskiwacza ogrodzeniowego DIY. Podczas gdy ten system działał, po bliższym przyjrzeniu się aplikacja i wykończenie były, naszym zdaniem, bardzo amatorskie. Najwyraźniej produkt nie był stosowany przy użyciu profesjonalnego sprzętu, ani nie był stosowany w bezpiecznych warunkach środowiskowych. Ponadto nie było zastosowania powłoki nawierzchniowej, co oznacza, że “ochrona” mogła zostać odwrócona.

Po powrocie do Wielkiej Brytanii Chris i jego ojciec, Trevor Bishop, dyrektor zarządzający Ngenco, zgodzili się, że koncepcja ma ogromny potencjał dla Body Shop / Dealer Group World … i urodził się Ngenco. Pierwsze lata były wyłącznie badaniami i rozwojem.

Po latach ciężkiej pracy półprofesjonalna powłoka o nazwie Autoflex została wydana w USA, aby przetestować rynek.

W 2019 roku osiągnęliśmy nasz cel opracowania folii ochronnej do natryskiwania farby do użytku profesjonalnego tylko wraz z wydaniem Ngenco Clear Paint Protection Spray szybko, a następnie Ngenco Ultra-Fast w 2020 roku.

Jesteśmy tu dzisiaj jako wiodący na świecie formulator i producent powłok usuwalnych. To zobowiązania dotyczące jakości odróżniają nas od naszych konkurentów i gwarantują jakość i wyniki naszych produktów.

What does Ngenco mean?

You may be wondering how we decided on the name Ngenco.

Well, to flaunt our literary knowledge, it is a portmanteau word, also called a blended word, combining the words Next, Generation, and Coatings.

The historical roots of paint protection date back 200 years, before the first car was even manufactured. Since the birth of this phenomenon, there has been continuous development of the concept. It all began with simple waxes, and we have now arrived at the Next Generation of Coating, a professionally applied Paint Protection Spray (PPS).

Ngenco – The Future Of Paint Protection